Vsmart Extensions

Cytaty

Życie jest przewleką raną, która prawie nigdy nie przestaje boleć i nigdy się nie goi

Losowe zdjęcie

Imieniny

Dzisiaj jest
Środa
22 lutego 2017
Imieniny obchodzą
Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor, Wiktoriusz, Wrócisław
Do końca roku zostało
313 dni

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj149
mod_vvisit_counterWczoraj347
mod_vvisit_counterTen tydzień579
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień594
mod_vvisit_counterTen miesiąc2778
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc3810
mod_vvisit_counterWszystkie dni272017

Aktualnie: gości 116 połączonych
Twoje Ip: 54.144.217.63
 , 
Dzisiaj jest: 22-02-2017 06:13:40
Rekolekcje dla dziewcząt

Rekolekcje

 
Rekolekcje ze Słowem Bożym

Rekolekcje

 
Kalendarium 2017

 
MŁODZI UBOGIM

 

 

Chcemy tak jak św.Elżbieta widzieć Chrystusa w drugim człowieku...

  

Kontynuując spotkanie z serii Młodzi - Ubogim, w dniach 9-11 grudnia 2016 r., kilkadziesiąt młodych osób przeżywało adwentowe dni skupienia połączone z pieczeniem pierników, przeznaczonych na Wigilię dla Ubogich i Bezdomnych. Podobnie, jak w listopadzie  sobotnie przedpołudnie spędziliśmy z Jezusem przed Najświętszym Sakramentem. Każdy miał również możliwość posprzątać w sercu przed Świętami Bożego Narodzenia i skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. „Kilka słów na temat…” skierował do nas o. Wojciech Kobyliński, który odczarował trochę Boże Narodzenie , tłumacząc „Jak i dlaczego Pan Bóg wpadł na pomysł, że stanie się człowiekiem”.

 

Po obiedzie zabraliśmy się do pracy i wśród ogólnej radości najpierw wycinaliśmy piernikowe wzory, by później, już upieczone – ozdabiać, każdy wg swojej wyobraźni. Pierniki rzeczywiście były nie tylko w kształcie serca, ale były robione z serca…. Oprócz podstawowych składników, było w nich dużo miłości.


 

Wieczorem modliliśmy się podczas Mszy św. roratniej, również w intencji naszych Ubogich, a na zakończenie dnia – obejrzeliśmy film „Wielki Mike”: prawdziwa historia bezdomnego chłopaka, którego życie zmieniło się o 180 stopni dzięki miłości przybranej rodziny.

 

W niedzielę – tradycyjnie już – odwiedziliśmy Chorych z naszego Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego, by wraz z świątecznymi życzeniami poczęstować każdego  „piernikiem z serca”.

 

Dziękujemy Wam Młodzi Przyjaciele, że jesteście z nami i tak jak potraficie wspieracie nas swoją modlitwą i pracą.
Niech Betlejem i Boże Narodzenie trwa zawsze w naszych sercach.

My jako Siostry Elżbietanki wspieramy Was modlitwą szczególnie w czasie codziennej Eucharystii.
Poniżej zamieszczamy zdjęcia z tych dni.

 

GALERIA PIERNIKI 2016

 

BUŁECZKI ŚW.ELŻBIETY


W dniach 18-20 XI 2016 r., z okazji Uroczystości św. Elżbiety, Patronki Sióstr Elżbietanek oraz Opiekunki wszystkich Ubogich i Potrzebujących odbyły się w naszym Domu, jak, co roku, od kilkunastu lat, rekolekcje weekendowe pt. Wy dajcie IM jeść. Spotkanie prowadził o. Robert Pyrka cmf. Gościnnie przybył do nas o.Biskup Jacek Kiciński cmf.

W piątkowy wieczór zjechało się z różnych stron Polski ok. 70 młodych osób (16+), by przygotować się i uczestniczyć w spotkaniu z Ubogimi i Potrzebującymi, którzy na co dzień korzystają z posiłków w naszej Jadłodajni. W sobotnie przedpołudnie Młodzi mieli swój czas skupienia: konferencję o tym, jak mądrze pomagać i uczyć się przyjmować pomoc oraz adorację Najśw. Sakramentu czyli „Sam na Sam z Jezusem” z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Po obiedzie, tradycyjnie już, zabraliśmy się do pracy. Pod „wodzą”   siostry Jany, podzieleni w grupy, robiliśmy – od podstaw – bułeczki. A więc najpierw rosło ciasto drożdżowe,  potem formowaliśmy bułeczki, by z kolei nadziewać je marmoladą i piec w naszej piekarni.Zabawy było przy tym, co nie miara, a potem oczywiście duuuużo sprzątania. Późnym popołudniem przywitaliśmy Ubogich i wspólnie przeżyliśmy Eucharystię w kaplicy św. Józefa.


Nasze świętowanie wraz ze św. Elżbietą zakończyło się agapą. Był bigos a potem do ciepłej herbaty upieczone wcześniej bułeczki i …. Mnóstwo radości. Podczas agape mogliśmy zobaczyć przygotowaną przez młodzież muzyczną pantomimę.
W niedzielę uczestniczyliśmy we Mszy św., w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym, po której Młodzi odwiedzili Chorych w Ich pokojach, częstując bułeczkami i śpiewając wspólnie piosenki.


 

GALERIA BUŁECZKI ŚW.ELŻBIETY 2016


 
XXV Kapituła Generalna 2016

Dnia 27 października 2016 r. zakończyła się w Rzymie XXV Kapituła Generalna pod hasłem:
"Panie, przymnóż nam wiary (por Łk 17,5). Wiara fundamentem życia
i posłannictwa Sióstr św. Elżbiety"
.

Wszelkie informacje i zdjęcia z tak doniosłego wydarzenia możemy śledzić pod poniższym adresem:

http://www.kgeneralna2016.com

 
Rekolekcje dla Rodziców- Strzegom 23-25.09.2016

 

Chrzest Bramą Miłosierdzia, to tegoroczne hasło rekolekcji dla Rodziny Elżbietańskiej. W dniach 23-25.09.2016 jak zwykle w Strzegomiu, zgromadzeni w domu Sióstr Elżbietanek przeżywaliśmy czas zadumy nad Słowem Bożym i bycia razem we wspólnocie chrześcijańskiej.Od lat w tym domu są organizowane rekolekcje dla Rodziców i bliskich Sióstr. Jednak z czasem ta wspólnota zaczęła powiększać się o sąsiadów, przyjaciół i znajomych. Teraz tworzą ją ludzie, którzy kiedykolwiek spotkali się z z Siostrami  Elżbietankami, a dzisiaj mówią o sobie- Rodzina Elżbietańska. I to jest piękne. Spotykamy się dwa razy w roku, na weekend i w tak krótkim czasie doświadczamy niesamowitego działania Boga w naszych sercach i przez drugiego człowieka. Wspólnie przeżywamy czas na modlitwie,Eucharystii, kręgu biblijnym,spacerach i rekreacji. Nikt nie czuje się obcy. Jednoczy nas Bóg, który jest Miłością. Jeżeli chcesz się o tym przekonać, to już dzisiaj czuj się zaproszona i zaproszony do Naszej Rodziny Elżbietańskiej.

Zobacz Galerię... 
Poświęcenie Domu Prowincjalnego w Oslo

Dnia 5 września 2016 r. świętowałyśmy uroczyste poświęcenie odbudowanego naszego domu w Oslo po tragicznym pożarze 6 grudnia 2014 r. Jesteśmy wdzięczne Opatrzności Bożej, że nasze Siostry w Oslo będą mogły wznowić swoją działalność wśród chorych, cierpiących i samotnych. Dzięki zaproszeniu Matki Generalnej M.Samueli Werbińskiej i Siostry Prowincjalnej Katariny z Norwegii; Siostry z Zarządu Generalnego, Siostry Prowincjalne z Polski wraz z Siostrami towarzyszącymi oraz Siostra Prowincjalna z Niemiec wraz z Siostrą Ekonomką, Siostra Regionalna z Szwecji wraz z Siostrami i Siostra Miriam z Danii , mogły uczestniczyć w świętowaniu poprzedzającym tak ważne wydarzenie w naszym Zgromadzeniu oraz bezpośrednio w całej uroczystości. Był to czas niezapomniany wzrostu naszej wiary, nadziei i miłości miłosiernej wobec Boga i ludzi, którym służymy w Zgromadzeniu Sióstr św.Elżbiety.

Modlitwa w pokoju, w którym rozpoczął się pożar i zginęła w nim nasza Podopieczna
dnia 6 grudnia 2014 r.

Rekreacja dziękczynna

REKREACJA DZIĘKCZYNNA W WYKONANIU SIÓSTR Z NORWEGII

Rekreacja dziękczynna

 

Rekreacja dziękczynna

Rekreacja dziękczynna

Zobacz Galerię...

 
Pierwsza Profesja Zakonna

Dnia 15 sierpnia 2016 r. w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nasze Siostry Nowicjuszki: S.M.Paschalis Nowocień i S.M.Eliza Pilawska w czasie Mszy Św. o godz.10.00 złożyły swoją Pierwszą Profesję Zakonną. Otoczmy modlitwą nasze Siostry Neoprofeski, aby wytrwały w wierności ślubom zakonnym: w czystości Bogu poświęconej, ubóstwie i posłuszeństwie. Niech Niepokalane Serce Maryi będzie dla nich schronieniem w dalszym życiu zakonnym.

 

Zobacz galerię...

 
Przyjęcie do Nowicjatu

Dnia 2 sierpnia 2016 r. we wspomnienie Matki Bożej Anielskiej, 3 nasze Postulantki zostały przyjęte do Nowicjatu i otrzymały habit i welon zakonny z rąk Siostry Prowincjalnej M.Pauli Marcinowskiej.
Wraz z przyjęciem do Nowicjatu otrzymały również nowe imiona zakonne. Odtąd już nie Wiktoria, tylko S.M. Daniela; nie Monika, tylko S.M. Kinga i nie Kamila, tylko S.M. Teresa. Siostrom Nowicjuszkom życzymy,aby na wzór św. Elżbiety, Bł. Matki Marii Luizy Merkert  i Czcigodnych naszych Matek Założycielek oraz Sióstr Męczenniczek, wiernie kroczyły za Panem.

 

Zobacz Galerię...

 
Powołanie

Powolanie

 
Prezentacje o powołaniu

 

 

 

 

 
Joomla extensions by Siteground Hosting