Vsmart Extensions

Cytaty

Ze świata każdy ma tyle, ile sobie weźmie.

Losowe zdjęcie

Imieniny

Dzisiaj jest
Sobota
25 marca 2017
Imieniny obchodzą
Dyzma, Ireneusz, Lucja, Lutomysł, Łucja, Maria, Mariola, Wieńczysław
Do końca roku zostało
282 dni

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj512
mod_vvisit_counterWczoraj368
mod_vvisit_counterTen tydzień2533
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień657
mod_vvisit_counterTen miesiąc4378
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc4344
mod_vvisit_counterWszystkie dni277961

Aktualnie: gości 103 połączonych
Twoje Ip: 54.157.205.247
 , 
Dzisiaj jest: 25-03-2017 21:46:12
Duszpasterstwo dzieci i młodzieży | Domy rekolekcyjne

DUSZPASTERSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY
DOMY REKOLEKCYJNE


9

10

Posoborowa odnowa Kościoła uczyniła go bardziej otwartym dla laikatu, bez którego zresztą ten Kościół by nie istniał. Szczególną rolę w tym wzajemnym zbliżaniu odegrały licznie powstające ruchy kościelne. Wraz z tym zjawiskiem pojawiła się potrzeba kierowania poszczególnym grupami, towarzyszenia im, wchodzenia w ich struktury. I w tej sytuacji Zgromadzenie okazało się otwartym na ducha czasu. Siostry pracujące w poszczególnych parafiach angażowały się w powstające tam grupy, a wiele z nich same organizowały. Zadania w nich realizowane dotyczą przede wszystkim chrześcijańskiego wychowania, wewnętrznej formacji duchowej oraz edukacji religijnej i moralnej. Chcąc wskazać na konkretne zadania należałoby podkreślić zaangażowanie w ruchy: oazowy, Odnowy w Duchu Świętym, Eucharystyczny Ruch Młodych, Katolickie Stowarzyszenie Młodych, Kółka Liturgiczne (dla chłopców i dziewcząt), prowadzenie zespołów muzycznych, tj. chórów, schól. Trudno jest wymienić wszystkie grupy podając ich pełną nazwę, bo wiele z nich to po prostu wspólnoty modlitewne, spotykające się z siostrami na rozważaniu Pisma Świętego i wspólnym dzieleniu się doświadczeniem wiary.

11

12

Ważnym sposobem realizowania charyzmatycznego zadania wychowawczego jest praca z dziećmi boleśnie doświadczonymi materialną i moralną biedą. Corocznie w okresie wakacyjnym wiele sióstr organizuje dla takich dzieci kolonie i wspólne wyjazdy, a w ciągu całego roku stara się o zaradzenie ich trudnej sytuacji bytowej.

Prowincja Wrocławska posiada również dwa domy rekolekcyjne, w których prowadzone są rekolekcje i spotkania o charakterze religijnym. Organizatorami tych spotkań są zarówno Siostry Elżbietanki jak i kapłani czy też różne ruchy religijne. Domy te są w następujących miejscowościach:

Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety
Krzeszów 29
58-405 Krzeszów; tel. 75/742-33-35;

http://www.elzbietan
kikrzeszow.pl
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety
ul. Obywatelska 3
58-150 Strzegom; tel. 74/855-18-61;